Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Szkocja (Wielka Brytania)

Szkocja FlagaZnaczenie / origin / opis Szkocja-Flaga:

Flaga Szkocji składa się z krzyża białego Andrzejki (angielski Saltire) na jasnoniebieskim tle. Rzadko używana wersja ma ciemne tło. Urzędnik za niedozwolone populacji, jeszcze powszechnie stosowane flag na żółtym tle pokazuje Red Lion szalonej otoczony "Lily podwójnym paskiem". To jest flaga król Szkocji ("Lion Rampant").

Szkocka flaga jest jedną z najstarszych flag świata i sięga 8-te Wieku. Jedna tradycja mówi, że w 832 król Hungus (lub Angus), który doprowadził Piktów i Szkotów do walki Anglosasów. Hungus i jego ludzie zostali otoczeni i modlił się o wybawienie. W nocy pojawił się apostoł Andrzej (który został ukrzyżowany na krzyż ukośny) Hungus i zapewnił, że jego armia wygra. O świcie, chmury przybrały nieba w postaci ukośnie krzyża. Piktowie i Szkoci byli zachęcani, podczas gdy Anglosasi byli przerażeni i ostatecznie pokonany. Od tego czasu Krzyż św Andrzeja, flaga Szkocji. Relikwie zostały później podjęte do Szkocji, w mieście, który został nazwany potem St Andrews.

Nie ma oficjalnej definicji dokładny odcień błękitu. Niebieski stosowane zróżnicowane na przestrzeni wieków, począwszy od światła nieba na ciemnym granatowym. Żart, w zależności od wyboru każdego odcienia opartego na nim co odcień niebieskiego był po prostu najlepszy cena dostępna. Ostatnio jednak, wydaje się, że osiedlili się na kolor Pantone 300-te Bez względu na to jaki odcień jest również stosowany, musi być zawsze jaśniejsze niż na Union Jack. Stosunek wielkości jest również nie oficjalnie zdefiniowane, lecz zwykle jest w przeliczeniu na (05:03 lub 03:02 Pierwsza wersja jest korzystne). Szerokość przekroju adwokatury jednej piątej wysokości flagi.